Hry. Kdysi by si lidé pod pojmem HRY představili něco jiného než dnes.  Kdysi to bylo skákání přes švihadlo, schovka a samé za mě zajímavé hry, u kterých se lidé mnohem více socializovali, než je to dnes. Dnes je to ale jinak. Pod tímto pojmem si představíme spíše hry na Playstationu, počítači, mobilu,…  Což za mě tyto virtuální hry mají spíše negativa, ale samozřejmě se najdou i nějaká ta pozitivita.

ovladač

Lidé už si, kvůli této době, nejsou tak blízcí jako si byli kdysi. Několik let zpět děti přišly domů ze školy, hodily aktovku do pokoje a běžely ven za kamarády si hrát. Dnes to vypadá tak, že ven už nejdou, ale raději si vezmou do ruky mobil/tablet a hrají hry na něm. Což mi je líto, jelikož nejhezčí vzpomínky, co všichni z dětství máme jsou právě to hraní venku na dvorku (i na ty úrazy ve finále vzpomínáme rádi). Nicméně, neříkám, že je to tak u všech dětí, někteří mají úplně zakázaný přístup k moderním technologiím nebo alespoň časově (například maximálně 30 minut denně).

Další negativum je, co si budeme, sedět neustále před technologiemi není zdravé pro naše oči. Vím, že dnes už spousta lidí pracuje na home office a počítat používá dennodenně, potom není vůbec na škodu si pořídit brýle pro modrému světlu!

šachy

Ale samozřejmě jak už jsem zmínila, má to i nějaká ta pozitivita. Největší plus je určitě výuka angličtiny zábavnou formou. Hry jsou na devadesát procent v angličtině. Lidé (převážně kluci) umí většinou výborně anglicky. Když se jich zeptáte, kde se naučili tak dobře mluvit cizím jazykem. Skoro nikdo vám neodpoví, že ve škole. Vždy jsou v tom hry. U holek, které umí dobře anglicky zase velkou roli hrají filmy nebo seriály v angličtině s anglickými titulky (ne s českými titulky, to je potom k ničemu. Pochytíte maximálně trošku přízvuk, ale nic jiného vám to nedá – nenaučíte se nové fráze, slovíčka, časy, jak správně používat).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup