Žampion zná asi každý. Je to houba, která se sbírá a používá velmi často v kuchyni. Ovšem má i mnoho jiných nesporných kvalit. Například pro diabetiky neboli cukrovkáře je to ideální houba. Podle mnoha studií snižuje cukr v krvi, tím pádem nemocný nepotřebuje takové množství inzulínu. Mimoto dokážou působit proti alergickým reakcím. Kdo má nadváhu, tak by se též neměl vyhýbat této houbě. Nemá moc kalorií a obsahuje důležité látky – fosfor, draslík, hořčík či přírodní antibiotické látky, které pomáhají při střevních infekcích.
žampion v lese
Minerály obsažené v žampionech snižují krevní tlak a prý zpomalují stárnutí. Má i účinky na nervovou soustavu a působí jako prevence proti rakovině prsu, prostaty a vaječníků.
Tmu nemá rádo i mnoho dospělých lidí, nejenom děti. Je však zajímavé, že s tmou souvisí lidská psychika, zdraví či krása. Pokud si člověk v noci správným způsobem neodpočine, tak to má negativní důsledky. Ideálem je trávit noc v úplné tmě, ale to se většinou nedaří. Už jenom blikající přístroje jako třeba budík, nabíječka, rozsvícená lampička či zapnutá televize, jsou všechno rušivé elementy pro lidský mozek.
nakrájené žampiony
Ten nedostane signál, že je čas na spaní, čili se nezvedne hladina hormonu melatoninu, jenž je nutný pro hluboký spánek a tím pádem je zle. Další den může být člověk nevrlý, být ve stresu či začne přibírat na váze. Velmi důležitá je délka spánku. Uvádí se, že by to mělo být sedm a půl hodiny, avšak téměř nikdo to nedodržuje. Svoji roli hraje též kvalita postele, matrace a polštáře. Je to trochu divné, ale tmou se léčí.
Pacient se nachází v temné místnosti a musí si uvědomovat sám sebe. Používá se to preventivně proti civilizačním chorobám, dále při poruchách metabolismu, syndromu vyhoření čí únavovém syndromu. To vše je sice hezké, ale děti se o tom rozhodně přesvědčit nedají,  ty tmu nebudou mít rádi asi nikdy.