Pozorujete na své pleti, že nepůsobí už tak mladistvě a svěže, jako dříve? Možná jste došli do věku, kdy je na vaší pleti již zřetelně znát, že jí začíná ubývat kolagen. V našem těle je několik druhů bílkovin, ale tou, která je v ní nejvíce zastoupená, je právě kolagen. Ten tvoří dokonce až 80 % naší pokožky. Pomáhá jí s tím, aby byla pevná, pružná a neztrácela svou elasticitu. Pokožka, která má v sobě dostatek kolagenu, působí mladě, je elastická, svěží a nemá žádné, nebo jen minimální výskyt vrásek. Pokud na svojí pleti začnete pozorovat, že se stává sušší, povadlá a začínají se vám objevovat jemné vrásky, může to být zapříčiněno právě tím, že máte nedostatek kolagenu. Naše tělo si ho vytváří samo, ale jak postupuje náš věk, vytváří ho čím dál tím méně.

žena

V takových chvílích je vhodné zařadit produkty, které mají v sobě právě collagen. Přečtěte si více o collagenu https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/. Při kosmetice si vybírejte takovou, která má v sobě aminokyseliny kolagenu. Tím budete mít zajištěné, že molekuly kolagenu budou natolik malé, že dokáží proniknout do vaší pokožky až tam, kde je to potřeba. Pokud jsou v kosmetice větší molekuly kolagenu, zůstanou na vaší pleti, ale nedostanou se dovnitř, čímž nedosáhnete žádného účinku.

krém

Případně můžete užívat kolagen v jiné formě než jako kosmetiku. Kolagen se totiž běžně užívá jako doplněk stravy. Můžete ho užívat třeba jako tabletky, nebo si ho rozpustit ve vodě. Tato bílkovina má skvělé účinky nejen na pleť, ale i na další části vašeho těla, takže takto bude její účinek rovnoměrný. Produkci kolagenu můžete povzbudit i jinak než jen tím, že ho budete dodávat svému tělu. Kolagen na sebe dokáže vázat vodu a udržovat ji v pleti, takže se zaměřte také na to, aby bylo vaše tělo dostatečně hydratované. Hydratovaná pokožka působí o poznání mlaději než dehydratovaná.