Také už se vám stalo, že jste přišli k někomu na návštěvu a do očí vás přímo praštilo to, jak mají zařízený byt? Pokud někdo zvolí styl „každý pes – jiná ves“, může mít

velká sedačka

o dokonale uklizeno
o naleštěno
o navoněno,
a přesto to u něho bude vypadat jako v bazaru nábytku. Proč vlastně lidé volí tuto cestu a zařizují si byt tak příšerným způsobem?

§ Někoho k tomu vede například nostalgie.
– Zdědí starý nábytek po babičce a je mu ho líto vyhodit.
§ Někdo si myslí, že tím ušetří místo v pokoji.
– Do bytů, které jsou malé, se vybírá nábytek někdy docela obtížně.
Obě varianty jdou docela dobře vyřešit. Pokud máte nějaký ten starožitný kousek po svém předkovi a rozhodně se s ním nechcete rozloučit, stačí zařídit pokoj ve starobylém stylu. Některé sedací soupravy jsou právě pro takové příležitosti vyrobeny. Klasické rohové sedačky jsou potaženy látkovými i koženými potahy, které dodají to pravé kouzlo starobylosti.

Každý pokoj může být vkusný

Jiná situace je, pokud ve svém malém bytě stále jen bojujete s nedostatkem místa. Každá polička je tu navíc a každá přidaná židle by neskutečně překážela. Umíte si ale představit obývací pokoj bez sedací soupravy?
o Možná, pokud bychom byli v Japonsku.
o Tam mají tento problém vyřešený tím, že se usadí i se svými hosty k malému stolku na podlahu.

My jsme mnohem pohodlnější a vyžadujeme pro naše pozadí měkčí a útulnější posezení. Proto se ani v malém pokoji nechceme vzdát tohoto luxusu. V malé místnosti dozajista nejlépe vynikne rohová sedací souprava, která zabere minimum místa a hodí se v podstatě do každého interiéru. Takový kousek nábytku dokonce umí prostor i opticky zvětšit.

rozkládací pohovka

§ Dalším řešením je rozkládací sedací souprava.
§ Z té můžete během okamžiku vytvořit i provizorní lůžko na spaní.
A je po problému. Teď už stačí jen vybrat vhodný potah, aby vše ladilo tak, jak má.