Bolí vás často hlava

Tělo nám dává najevo všemi možnými způsoby, jak se cítí, co mu dělá dobře a co naopak nedělá. Často je provázáno fyzické zdraví s psychickým. Určitě jste již slyšela o psychosomatice. Takže pokud vás často bolí hlava, může to být počáteční zpráva, že je toho na vás moc.

Máte problémy s nespavostí

Večer padnete únavou do postele, ale ne a ne zabrat. Převalujete se z jedné strany na druhou a vyčerpaně sledujete hodiny. Počítáte kolik hodin ještě můžete naspat, což vás ale znervózní ještě víc. Přemýšlíte o všem možném a koukáte do zdi.

Nemáte zájem o činnosti, které vás dříve bavily

V úterý chodíte s kamarádkou na keramiku, ve čtvrtek na lekce pilates a v sobotu se scházíte s přáteli na grilování. Okamžiky na které jste se vždycky těšila a měla z nich radost. Ale nyní vás netěší, unavují vás a hledáte výmluvy, abyste nikam nemusela. Zároveň nemáte chuť ani do něčeho nového. Nevidíte v ničem smysl.

úzkost

Snadno se naštvete a rozčílíte

Sama se divíte, jak se z té pozitivní a dobře naladěné osoby najednou stala nerudná a naštvaná paní. Každá poznámka okolí vás vytočí do běla. I když je zcela nevinná. A vše si berete osobně. Katastrofou je, když něco nejde přesně podle plánu. To vás rozhodí úplně.

Trápí vás úzkosti

Nikdy jste úzkostmi netrpěla, ale nyní jste nejraději sama. Často se vám z ničeho nic rozbuší srdce, chvějí se vám ruce začnete zrychleně dýchat. Tíží vás strachy o budoucnost, zdraví vašich dětí a tak dále.

žena

Zanedbáváte péči o sebe sama

Dříve jste o sebe pečovala. Pravidelně navštěvovala manikérku, pedikérku a kadeřnici. A bez nalíčení byste nešla ani s košem. Ale nyní jste omezila péči o sebe jen na to nejnutnější. S košem vyrazíte klidně nenalíčená a obtěžuje vás i běžná rutina jako je čištění zubů a mytí vlasů.

Pokud se v některém znaku poznáváte, nebojte se vyhledat odborníka a svůj stav začněte řešit. Zase bude dobře.