Velké množství starých nemovitostí už nemá elektroinstalaci v dobrém stavu a mnohdy nestačí pro dnešní zařízeni, a proto je na čase problém vyřešit.

Problémy s elektřinou

Příčiny

Starší nemovitosti často nemají zrovna elektrické rozvody v nejlepším stavu a často se s tím pojí hned několik problémů. Riziko je ještě mnohem větší, jestliže rozvody a zapojení dělal nějaký amatér jen tak po domácku, což může být pro nás i životu nebezpečné. Navíc spousta dnešních silnějších spotřebičů potřebuje stabilní připojení k elektrické síti a mají i větší příkon. Jestliže takový spotřebič zapojíte do starých dosluhujících rozvodů, tak je zde velká pravděpodobnost vyhození pojistek, jenž už prostě na takovou zátěž nestačí. Samozřejmě na vině můžou být i kabely ve zdi ve špatném stavu, proto je čas s nimi něco začít dělat.

vypadlá pojistka

Řešení

Aby Vaše domácnost vydržela více zapojených spotřebičů s vysokým příkonem bez problémů, tak je potřeba udělat několik opatření. Tím prvním je provést elektrorevizi, protože díky ní se dozvíte, jak na tom rozvody opravdu jsou. Jestliže jsou rozvody ve zdi v dobrém stavu, tak se pravděpodobně vyhnete jejich kompletnímu měnění a spousty práce. Dále je dobré si posvítit na pojistkovou skříň, protože ta může ukrývat celý náš problém. Je totiž nutné zajistit dostatek pojistek pro různé okruhy, popřípadě určité spotřebiče, protože nemůžeme dát na jednu pojistku třeba pračku se sporákem. Základem je tedy mít rozvody v dobrém stavu a správně zapojené pojistky se správnými parametry.

elektrický měřič proudu

Elektrikář

Zásah do elektroinstalace ve firmě či domácnosti není jen tak, a proto je vhodné pozvat si odborníka, jenž o tomto oboru ví vše potřebné a zná patřičné normy, kterými se řídí v praxi. Elektrikář Kolín všechny tyto požadavky splňuje a poradí si se vším, co se týká elektroinstalace, a proto je nepostradatelný, pokud potřebujete s elektřinou cokoliv provádět. Zvládne práce od běžné údržby a zapojování elektrospotřebičů až po vedení kompletní elektroinstalace. Samozřejmostí je vstřícný přístup k zákazníkovy a dobře vykonaná práce bez žádných průtahů.