Pro výběr barev oblečení a doplňků, které ovlivňují jak vypadáte a jak vám oblečení sluší, je důležité určení vašeho barevného typu. Zařazení do určitého barevného typu se provádí nejlépe za denního světla, pomocí speciálních testovacích karet. Určující je barva vašich vlasů a očí či odstín pleti. Jde o nalezení harmonie mezi vaší vrozenou barevností a následně používanými barvami oblečení a doplňků. Individuální výběr barev je harmonii s vaší přirozenou barevností, která je neměnná po celý život. Barevná typologie lidi rozděluje do čtyř základních skupin. Jména dostaly podle ročních období – jarní – letní – podzimní a zimní. K jejich určení využijte služeb vyškolených odborníků v tomto oboru. Nebudete litovat.

 nevšední šatník

Usnadní tvorbu vašeho šatníku

Většinou si intuitivně správné barvy vybíráte, ale mnohdy se vám zalíbí ostatní barvy na druhých lidech a ztrácíte schopnost výběru těch správných odstínů. S barvami souvisí i vzory, jejich velikost, hustota a možnost vše vzájemně zkombinovat. Dá se nimi opravdu kouzlit. Barvy, které nosíte, ovlivňují nejen vzhled, ale i náladu. Některé vás přímo rozzáří a v těch špatně zvolených vypadáte jako šedá myš.
nevšední oblečení
Znalost osobních barev lze využít nejen při nákupu oblečení, ale i šperků či brýlí
. A pomůže i ve výběru líčidel. Tam se snad zúročí nejvíce, protože vám ukáže cestu ke kráse. Rovněž se do budoucna vyvarujete nákupům, které budou viset bez užitku ve skříni. Protože vy už budete přesně vědět, co vám sluší. Nejspíše nebudete hned vyhazovat celý šatník a kupovat vše nové. Změny nejspíše započnou u věcí, které nosíte nejčastěji. Tady nejvíce záleží na vašem životním stylu. Nechte se inspirovat článkem
Základ šatníku trochu jinak v tomto internetovém magazínu. Dozvíte se, jak i staré džínové kalhoty můžete přizpůsobit malými kouzly svému barevnému typu. A s trochou fantazie to půjde i s dalšími oblíbenými kousky, se kterými se nebudete chtít rozloučit.