První telefon
První telefon byl vyroben USA roku 1876. Tímto rokem všechen tento vývoj telefonů započal a vděčíme mu za dnešní současné mobilní telefony. Ovšem je ještě jedna teorie, ve které se hovoří o roku 1860. Zde měl telefon vynaleznou Philip Reis. Tento telefon fungoval ale na jiné bázi. Byl sestrojen z běžných věcí ze života. Dalo se sním opravdu přenášet zvuk, ale nebyl úplně stoprocentně funkční a nesměli jste do něj mluvit moc nahlas nebo naopak tiše.
Telefon 1955
Takže o opravdu prvním telefonu se vedli spory, kdo byl první. Ale dnes se oficiálně přikloňuje k tomu, že elektrický telefon vynalezl Antonio Meucci. Pracoval díky elektromagnetickému mikrofonu a zároveň sluchátku. Jak je již známo, tak indukce může fungovat pomocí magnetu jenž je v cívce. Zvuk již zněl lépe, ale byl zase omezen vzdáleností a byl celkem tichý. Potom existuje ještě více vynálezců, který vytvořili jiný telefon, ale tento příklad je nejznámější.
Mobilní telefon
Začátek mobilních telefonů
Počátek bezdrátových mobilů začal už někdy na konec 19. století, ale tyto zařízení byly dostupné pro normální lidi až koncem 20. století. Nejprve se montovali do aut a teprve potom se přenášeli ručně. Nepředstavujme si je jako malé zařízení, které se běžně vleze do kapsy, protože měli několikanásobně větší rozměry. Napřed měla být jen velice malá skupina lidí používajících mobil, ale byly zavedeny nízké tarify, a proto se tato technologie rapidně šířila. První doslova mobilní přístroj sestrojila firma Motorola v září roku 1983. Vývoj šel hodně dopředu, a proto se dalo posílat i multimediální zprávy nebo třeba zprávy i se zvukem. Od těchto dob se za celkem malou chvíli přešlo na dotykové telefony, tak jak je známe dnes. Oproti tlačítkovým, jenž si můžete pamatovat ze svého mladí se jejich technologie posunula a stále posouvám ohromnou rychlostí. Tento vynález také hodně zjednodušil komunikaci a nyní si bez něj hodně lidí nedokáže představit život.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup