Sibiu


Idylické městečko, které se nachází v Transylvánii. V minulosti zde žila směsice Němců, Maďarů a Rumunů a město tak bylo důležitou zastávkou na obchodní stezce v této oblasti. Projděte se starým městem a potom se vydejte autobusem do etnografického muzea, které Vám přiblíží, jak žili Rumuni v různých regionech po staletí.


 barevné město


Temešvár


Jakožto historické město rozmanité oblasti Banat, má fascinující etnické dějiny. Současná populace je většinou rumunská, ale stále zde potkáte velký počet Maďarů, Němců a Srbů. Různorodá historie se projevuje v architektuře města, na které vidíte vlivy všech skupin.


 


Brasov


V Brasově se pravděpodobně ocitnete při příležitosti návštěvy hradu Bran, který inspiroval Brama Stokera k napsání Drákuly. Toto transylvánské město je nepřetržitě obydleno již od neolitu. Nachází se zde několik kostelů, ale hrady Bran a Peles jsou jízdou autem nedaleko.


 


Suceava


Památky, které tady uvidíte, Vám jasně napoví, že to bylo kdysi královské město. Ve skutečnosti to bylo hlavní město Moldavského knížectví po dlouhou dobu asi 200 let. Určitě navštivte muzeum pod širým nebem vesnici Bukovina, kde uvidíte tradiční budovy a kostely tohoto regionu.


 


Cluj Napoca


Nenechte se odradit chladnými komunistickými budovami na okraji města a pronikněte hlouběji do jeho malebného historického centra. Cluj byl původně založen Římany kolem roku 100, ve 3. Století bylo ale město opuštěno do doby, kdy Maďaři ovládli Transylvánii v rané fázi posledního tisíciletí. Nejvýznamnější architektonický vliv měla však rakousko-uherská monarchie. Neopomeňte výlet do nedalekého Salina Turda, starého solného dolu, kde je strašidelné podzemní jezero.


 brasov město


Busteni


Obklopeno pohořím Bucegi se město schovává v údolí Prahova. V létě je vynikající destinací pro turistiku, v zimě je zde výborné lyžování. Dřevěné domečky a obklopující hory a lesy dávají městečku alpský ráz. Za historií se vydejte na nedaleký hrad Cantacuzino.


 


Sighisoara


Místo, kde se narodil skutečný Vlad Impaler, jehož život inspiroval příběh Drákuly. V tomto veselém a okouzlujícím městě je velmi těžké si uvědomit, že zde žil zlý a brutální vládce. Sighisoara má velmi zachovalé středověké opevnění, což město dostalo na seznam světového dědictví UNESCO.


 Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup