Alternativy v bydlení jsou čím dál častější, ať jsou to mobilní domy, tiny house nebo třeba obytné buňky ze starých kontainerů. Lidé hledají možnosti, jak bydlet a přitom neutratit velké peníze za nájem nebo pořízení nemovitosti. Ceny nemovitostí se totiž pohybují v takových výškách, že si je spousta lidí nemůže vůbec dovolit.

tiny house

Mobilní domy

Mobilní domy jsou velice oblíbenou variantou bydlení pro ty, co nejsou zastáncem bydlení stále na jednom místě. Jsou levnější. Dříve se dělaly domy spíše na od jara do podzimu, v dnešní době se dělají již mobilní domy celoroční, které můžete obývat opravdu celý rok. Stačí vám k tomu jenom místo k bydlení a vyřešené připojení k elektrické síti a pokud možno i k vodovodu, což není na každém pozemku samozřejmostí. Pozemek můžete mít svůj, nebo klidně pronajatý. Mobilní dům může být opravdu vymakaný a není problém aby v něm bydlely i rodiny s dětmi.

domeček

Obytné buňky

Obytné buňky vytvořené z námořních kontajnerů jsou velice oblíbené ve světě především pro single mladé lidi, kteří nepotřebují příliš prostoru a stačí jim málo. Jedná se o bydlení, které je hodně alternativní a není zrovna vhodné pro rodiny s dětmi.

Tiny house

Tiny house je velice oblíbený především v Anglii. Jedná se vlastně o velice malý domeček na kolech, který obsahuje vše co potřebujete a zároveň není problém jej zapřáhnout za auto a odvézt v pohodě jinam. Jedná se o mobilnější variantu než mobilní domy ale také o menší variantu bydlení, která ale minimalistům stačí. Dá se postavit i svépomocí, chce to jen trochu znalostí a dřeva. Většinu věcí si dokážete vytvořit sami bez pomoci odborníků.

Bydlet se dá různě, od velkých domů až po maličké domečky na kolech. Kdo chce, ten si své bydlení určitě najde, jen než se pustíte do tvorby, něco si o tom zjistěte. Není to tak složité jak se zdá.