Strávený čas

Když se projdeme po městě, tak pravděpodobně potkáme spoustu lidí, kteří se koukají do svého mobilního telefonu. Přeci jen na takovou vymoženost se snadno zvyká, protože na ní můžeme dělat spoustu věcí. Jsou spojeny s internetem, takže máme přehled o tom, co se děje v celém světě s ještě k tomu jsme s ním spojení. Někdy to už však může být moc, protože u zařízení trávíme hodiny každý den a během toho nám utíká reálný svět.

mobilní telefon

Požívání v rozumné míře neuškodí, a naopak nás to může obohatit, ale jak se říká, nic by se nemělo přehánět. Tato problematika se často řeší u dětí, protože ty mají dost volného času, a právě elekronika se jeví jako ideální zábava. Když jim nastavíme časový denní limit a povolíme rozumné aplikace, tak je to lepší, než kdyby u ní seděli celý den a hrály třeba hororové hry. Nesmíme zapomenout také na to, že moderní technologie jim nenahradí kolektiv dětí, s kterým si hrají třeba na hřišti.

Práce či zábava

Rozhodně dost záleží na tom, jak daný čas na mobilu trávíme. Takové sociální sítě jsou velmi zajímavé, protože sledujeme autory, kteří přidávají obsah dle našeho gusta. Není špatné si nějaký prohlédnout, napsat kamarádovi, podívat se, jak se mají naší známí a podobně, ale když budeme sledovat třeba hodinu v kuse jeden příspěvek za druhým, tak to není moc efektivní trávení času. Klidně si na danou aplikaci nastavte časovač, abyste věděli, že je čas jít dělat něco v reálném světě.

focení mobilem

Na druhou stranu mobil je pro mnoho lidí potřebný k práci, takže mimo jiné díky němu vydělávají. K tomu můžou být potřebné i sociální sítě, protože se dají dobře použít k marketingu. Takže takové využívání mobilního telefonu je úplně o něčem jiném. I tak bychom si od obrazovky měli dělat přestávky a vyhýbat se požívání těsně před spaním. Obrazovky elekroniky společně se zvýšenou zátěží mají prokazatelně vliv na zhoršené usínání.