Vodáctví má u nás velmi dlouhou tradici a Vltava patří k nejoblíbenějším řekám, které každoročně lákají tisíce vodáků včetně návštěvníků ze zahraničí. A nemusíte ani vlastnit loď, veškeré vybavení si lze pronajmout v některé z mnoha půjčoven.

Netradiční, ale zajímavé zakončení

Vodáci, kteří si obvykle termín splouvání řeky naplánují do týdenního úseku ze soboty do soboty, počítají s tím, že návrat domů bude v průběhu posledního dne probíhat s omezenými možnostmi. Většina oblečení už bude zralá tak akorát do pračky, v některých kempech nemusí být k dispozici teplá pitná vody na osprchování, takže poslední den se vodáci vrací domů špinaví a propocení, a těší se, až si konečně dopřejí potřebný civilizační komfort.

Hrad Rožmberk

Což takhle to celé pozměnit? Sice netradičně, ale výrazně. Mohlo by to probíhat třeba tak, že první den plavby splujete úsek z Vyššího Brodu, kde se obvykle na Vltavě začíná, až do Hašlovic, druhý den doplujete ke zřícenině hradu Dívčí Kámen, třetí den do Českých Budějovic a čtvrtý až sedmý den strávíte na okraji jihočeské metropole v soukromém penzionu, s veškerým komfortem.

Nebudete prakticky vůbec muset řešit nějaké sprchování, tři dny to vydržíte bez problémů, případně se vykoupete v řece, pokud bude teplo a slunečno. Za tři dny neušpiníte většinu oblečení a mnohé z oděvů vám poslouží při levném ubytování v Českých Budějovicích https://www.penzionurudolfa.cz/ k prohlídce města a k dalším aktivitám.

Sokolský ostrov v Českých Budějovicích

Můžete se odtud vypravit, již odpočinutí, upravení a osprchovaní k rozhledně na Kleti, k zámku v Hluboké nad Vltavou, můžete podniknout vyhlídkový let z letiště Hosín, můžete zavítat k rybníku Bezdrev, můžete využít plavecký bazén na Sokolském ostrově, můžete vystoupat na Černou věž, můžete posedět v některé z místních kaváren, restaurací a cukráren, anebo se jen procházet v parku Stromovka či po bosonohém chodníku nedaleko Dlouhého mostu za Jiráskovým jezem.