Zatímco život běžného člověka by se dal datovat dopravními prostředky jako kočárek, kolo, automobil, autobus, lze i první tři roky dítěte dělit dle kočárků. Běžné dítě vystřídá minimálně tři kočárky, a to hluboký, sportovní, a nakonec golfový kočárek. Jak dlouho který vydrží, a jak jej správně vybrat?

pes a kočky v kočárku

Kočárek s hlubokou korbičkou

Od narození, až do doby, než dítě začne sedět, používá takzvanou hlubokou korbičku. Jak ale vybrat správný kočárek s hlubokou korbičkou? Snadno. První je řeč o rozměrech korbičky. Ačkoliv někteří věří, že postačí menší korbička, v níž se miminko bude cítit útulněji, mnohem moudřejší je koupit korbičku co největší. Jde totiž o to, aby tam dítě vydrželo co nejdéle, pokud ještě nebude sedět. Dále pak je potřeba brát ohledy na konstrukci kočárku, u které platí, že čím je lehčí, tím lépe. Tlačit těžký kočárek není zrovna pohodlné. Určitě je dobré, když má kočárek velký nákupní košík, tedy to zavazadlo pod kočárkem. Využijete to například při nákupech, kdy oceníte, že se nemusíte tahat s taškou v ruce. Kola jsou pak nejlepší bezdušová, která mají stejné schopnosti jako ty nafukovací, ale nemusíte mít strach, že najedete na sklo, a píchnete.

Sporťák

Sportovní kočárek https://zelenazirafa.cz/cs/8-sportovni-kocarky, nebo-li kočárek číslo dva, je ideální pro děti, které již sedí. Mnohdy jej koupíte v kombinaci s hlubokou korbičkou, ale lze jej sehnat i zvlášť. Co se kol a konstrukce týče, platí u něj ty samé parametry, jako u předchozího kočárku. Dále je pak rozhodně velkou výhodou, když má tento kočárek polohovatelnou opěrku. Někdy se totiž větší děti, které už se nevlezou do korbičky, ještě neumí posadit, a pak je potřeba polohovat je do takové pozice, která nebude náročná pro jejich záda a kyčle. Dále pak poznáte dobrý sportovní kočárek dle toho, jaké má pásy. Ideální je tříbodový pás.

golfáče a sporťák

Golfáč

A nakonec v době, kdy už dítě začíná chodit, můžete přejít ke kočárku číslo tři, tedy ke golfovému kočárku. Jeho výhodou je lehkost, a skladnost. Pohodlně se vejde i do malého automobilu, a díky lehkosti vám nebude překážet, když půlku procházky budete hlídat ťapkající dítko.