Freljord nezní ledově jen díky více souhláskám ve slově, jedná se o drsnou a nemilosrdnou zemi. Lidé a šampioni, kteří se zde narodí, jsou hrdými bojovníky se silnou kulturou. V zamrzlém světě je mnoho nezávislých samostatných kmenů. Každý z nich respektuje a bojuje za své určité hodnoty. Přesto se tu najdou velmi oddaní šampioni.
Mezi ně patří Ashe, Lissandra, Ornn, Sejuani, Gnar, Gragas, Tryndamere, Braum, Nunu a Willump, Olaf, Anivia, Trundle, Udyr a Volibear.
Volibear je znám jako „Thousand-Pierced Bear“ neboli Tisíckrát propíchnutý medvěd. Označuje se za poloboha a je nebojácný. Byl svědkem mnoha krvavých válek, nakonec na něho byla snesena obrovská síla v podobě bouře a blesků. Zajímavostí je bonus, pokud hraje proti Zileanovi.
poro plyšák
Ashe patří svým ledovým srdcem do jednoho z kmenů Freljordu – Avarosan. Ovládá luk a protivníky dokáže trefit na jakoukoliv vzdálenost. Ashe doufá, že se reinkarnuje a znovu sjednotí zemi dohromady.
Zatímco Braum, který je rád za jeho masivní bicepsy a tělo, je milovaným hrdinou Freljordu. Je to přítel všech, kteří ho potřebují. Svým dokonale nepropustným štítem zabrání komukoliv ohrozit vše, co za ním stojí.
Sejuani je neodpouštějící jezdkyně. Patří do těch nejobávanějších kmenů. Sama Sejuani vede nebezpečné boje proti Noxianů, Demacianům a Avarosanům, kteří její lid napadají. Její přítel se jmenuje Bristle, díky němu se dokáže pohybovat rychleji.
ledová krajina
Je možné, že Lissandra je osamělý vůdce Frostguardu. Tento kmen pomáhá obyvatelům k uzdravení. Avšak pomocí její moci dokáže probodnout i srdce. Vrhá ledové ostny do cesty nepřátelům.
Ornn je duch kování a řemeslného opracovávání. Pracuje sám v sopce Heart-Home, kde se nachází i láva. Když někdo jako Volibear – polobůh – vstupuje na Zemi, on se taky odváží a vyleze ze svého domova.
Našli jste, co jste hledali? V tomto regionu nezůstávejte dlouho, pokud nemáte vhodné oblečení! Nebo vyhledejte Brauma.