Když jsme byli ještě děti, s oblibou jsme kolo používali jako dopravní prostředek na cestě kamkoliv. Bez jízdního kola jsme nedali ani ránu! Jenže s postupem času přišli starosti dnešního dne a řada z nás jízdní kolo má už několik let v kůlně nebo ve sklepě s vírou „snad jednoho dne“. Jak se tedy skutečně přemoci a znovu roztočil pedály?

muž na kole

V obchodě vám dokáží poradit! Nebojte se!

Než se vydáte do obchodu s jízdními koly, je zapotřebí mít alespoň určitou představu, co od jízdního kola očekáváte. Prodavač totiž za vás jen těžké dokáže rozhodnout, zda ho bude využívat jen k rekreačnímu využití nebo chcete rovnou začít sportovat. I když ruku na srdce, cyklistického závodníka asi pozná na první dobrou. Je ale řada otázek, které je zapotřebí si zodpovědět. Jaké by mělo kolo být? Potřebujete horské kolo, městské nebo dokonce to crossové? Jaké jsou vaše cíle? Kde budete chtít s kolem jezdit? Jak často? Neméně důležitý je i terén, kam budete pravidelně vyjíždět. Otázek je celá řada, je proto lepší si vše promyslet ještě před návštěvou specializovaného obchodu. Je zapotřebí si uvědomit, že jízdní kolo není rozhodně nic levného. Pokud tedy nemáte našetřeno alespoň 12 tisíc na základní model, který vás při první příležitosti nezmrzačí, raději ještě s pořízením počkejte. Najde se i celá řada levnějších modelů, které ovšem nejsou určené k dlouhodobému sportu, na to opatrně.

společná jízda

Oblečení, které pomůže s lepším sportovním výkonem

Cyklistické oblečení je bezesporu luxus, který si v začátcích můžete odpustit. Pohodlně se můžete projet i v klasickém sportovním oblečení a až v případě, kdy budete vyjíždět častěji, se tato investice vyplatí. Cyklistické oblečení nabízí vysoký komfort při jízdě a dokáže zvýšit fyzický výkon. Oblečení craft nabízí skvělý poměr mezi cenou a výkonem a hodí se pro začátečníky, nadšence i závodní sportovce.