Ke každému domu, či zahradě by měl patřit také plot, který bude rozdělovat sousední pozemek od Vašeho. Pokud žádný nemáte, můžete počítat s tím, že Vám mohou sousedé chodit po zahradě a Vaše zahrada je defakto veřejné prostranství. Pokud to chcete změnit a chcete mít konečně soukromí, je nejvyšší čas plot postavit. Na výběr budete mít mnoho druhů plotů a bude jen na Vás, zda zvolíte pletivový, betonový, nebo dřevěný plot.

Plot (5)

Každý ze zmíněných plotů má svoje kladné a záporné vlastnosti a vzájemně se od sebe liší. Pokud zvolíte betonový plot, musíte počítat s vyšší investicí, ale nemusíte se o plot během roku starat. Také na něho nepotřebujete stavební povolení a jeho instalace je rychlá. Plot Vám bude sloužit jako hluková a povětrnostní bariéra a zamezí jakékoliv vniknutí zvěře, která může v zimě udělat ze zahrady paseku.

Pokud zvolíte plot pletivový, můžete počítat s nízkou cenou a minimálním ošetřením během roku. Nevýhodou však je, že přes plot půjde vidět a nebudete mít takové soukromí, jaké byste chtěli. Pokud však máte dobré sousedy a rádi s nimi trávíte čas, budete Vám tento plot dokonale vyhovovat. Pletivové ploty jsou nejčastější variantou a to díky ceně a kvalitě, kterou nabízejí.

Plot (2)

Plot dřevěný se oproti předchozím plotům liší a to díky tomu, že se o něho během roku musíte starat. Ovšem jeho cena je nižší než u betonových a díky hezkému zpracování Vám bude dokonale zapadat na zahradu k pergole. Mimo to dělá tato firma ploty na míru a také pergoly, altány a dřevěné zástěny. Na webových stránkách dále můžete podívat na fotografie již realizovaných plotů a pergol. Zaručeně se Vám jejich práce bude líbit a necháte se inspirovat.

Pokud tedy přemýšlíte, zda oplotíte svůj pozemek dřevěným plotem, tak určitě neprohloupíte. Nejen, že se dřevo bude na zahradu hodit, ale také dokonale doplní Vaší zahradu.