Chcete si pořídit psa, ale nevíte, jaké plemeno se k Vám hodí? Vždy si nejprve prostudujte charakteristiku zvířete, co potřebuje a vyžaduje a až následně hledejte vhodného mazlíčka, který s Vámi bude po mnoho let.

Hlavní je si uvědomit na co pejska vlastně chceme. Chceme „gaučáka“, který s námi bude trávit čas? Nebo chceme sportovně založeného pejska, kterého budeme chtít cvičit pro nějaký sport? Co od pořízení pejska vlastně očekáváte? 

Toto je velmi důležité. Potom by mělo přijít i to, jestli chceme mít velkého psa, středního či malého. Je zde mnoho plemen, které splní očekávání nového majitele. Ale volba musí být jasná.

štěně - husky

Další otázkou je – Chceme papírového psa anebo bez papírů? Jaké jsou výhody?

Psi s PP jsou vždy s rodokmenem, kde máte ověřeno, že jeho předci neměli žádné zdravotní problémy, a to je velké plus. Dále můžete psa i uchovnit. Můžete s ním chodit na výstavy a mít z něj šampiona. Psi bez PP můžou být více nemocní nebo můžou trpět špatnou povahou. Mohou být až moc bázlivý nebo naopak agresivní. Samozřejmě záleží, jak psa vychováte, ale genetické předpoklady jsou jasně daná.

Mnoho pejsků se nachází v útulcích, kde se o ně starají hodní lidé a chtějí pro ně najít ty nejvhodnější páníčky. Tito psi nejsou nijak špatní. Jen se jich jejich původní majitel prostě zbavil a každé zvíře si lásku zaslouží! Takže určitě na útulkové psy nekoukejte mezi prsty. Hledají domov stejně jako psi s PP.

štěně - pes

Pejska si vybírejte s velkým uvážením. Nekupujte psa jako dárek pro někoho, kdo o pejska nestojí, ať se neplní útulky takovými nevhodnými dárky. Ničí to především ty pejsky. Jsou to bytosti, kteří chtějí mít svou rodiny, které by milovali celým svým srdcem a pobyt v domově s rodinou a následné odložení velmi špatně nesou.

Vždy s rozvahou a s vědomím, že je to závazek. Vzít si pejska znamená zodpovědnost a určitě ne roční zábavu ve štěněcím věku a po malé nehodě ho odložíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup