V dnešní době existují dva druhy automobilových nadšenců – na jedné straně jsou ti, kteří si oblíbené kousky vozidla kupují a mají jich plné garáže (ale co si budeme povídat, běžný člověk nemá dostatek finančních prostředků na provozování takto náročného koníčka) a na straně druhé jsou nadšenci, kteří si své oblíbené kousky vozidel kupují v miniaturní verzi…. kupují tedy modele aut.

Jaké modely aut se prodávají?

Sehnat na našem trhu můžeme osobní vozidla různých značek počínaje vozidly Škoda, ale i Lamborghini, Mercedes-Benz, Opel, Fiat, Ford, Volkswagen, BMV, Ferrari, Volvo, Wartburg, Mitsubishi, Alfa Romeo, Porsche a jiné. U každého typu modelu vozidla můžeme najít i podtypy podle jednotlivých druhů karosérií (roadster, kabriolet, sedan, kupé, limuzína, hatchback, liftback, Pick-up aj.).

Model historického auta

Kromě těchto běžnějších typů vozidel můžeme v obchodě najít i různé specifické modely aut, ať už se jedná o závodní formule Ferrari, případně o modely historických vozidel z období 1. republiky (Morgan, Sandford, Darmont), nebo historické formule značky Bedelia.

Kromě modelů osobních vozidel můžeme sbírat i modely nákladních vozidel, modely z oblasti vojenské infrastruktury, modely traktorů, motocyklů, modely tramvají a modely lokomotiv. Zkrátka nadšení sběratelů se meze nekladou – každý si mezi rozličným množstvím modelů najde ten svůj.

Zajímavosti o modelech

Mezi zajímavosti o modelech, které můžeme na našem trhu najít, jsou i modely zahraničních vozidel značek Maistro, Motormax, Welly aj. Kromě toho se liší sběratelské modely autíček na levnější modely i dražší modely (např. Minichamps, Autoart aj.). Kdo obdivuje naše staré známé auta značky Tatra, také si přijde na své – i modely Tater jsou stále k sehnání.

historické auto

Pro koho jsou tyto modely určeny

Modely jsou určeny převážně pro vášnivé sběratele, kteří si je vystaví a s hrdostí nadšeně ukazují návštěvám. Modely vypadají vždy nádherně a při ukázkách jsou úžasně naaranžované a každý je obdivuje stejně tak, jako odborníci z firmy Macmodel.cz

Zkrátka modely všemožných aut jsou určeny pro všechny, které vozidla fascinují.