V dnešní době se stále více rozmáhají e-sporty, tedy soutěžní hraní her na profesionální úrovni, stejně jako počet hráčů. Mnozí z nich si představují, že se dostanou do stádia, kdy si budou moci právě hraním své oblíbené hry vydělávat na živobytí. Je pravdou, že tuto myšlenku mnoho herních společností podporuje, ať už záměrně či nikoliv. A je to jen pochopitelné, koneckonců se jim tak daří získávat nové hráče a tedy i prodat více kusů oné videohry. Ovšem, jak už to tak bývá, realita je ve skutečnosti poněkud jiná.

 

Samozřejmě, organizují se turnaje, a hlavní cena je často poměrně slušná suma peněz. Problém však je, že na takovýto turnaj se často zapíše velké množství lidí, přičemž vyhrát může jen jeden. Ti ostatní zkrátka mají smůlu. Abychom se takto uživili, museli bychom navštěvovat prakticky všechny pořádané turnaje a pokaždé se umístit na jednom z prvních tří míst. A přiznejme si, to není příliš realistické.

 

soutěžním hraním si lze i vydělat

 

Navíc jsou zde i výdaje, které se často opomíjejí. Jistě, zdálo by se, že si koupíme jen hru a počítač, případně konzoli, a máme vystaráno. Tak jednoduché to však není. Většina firem vydává novou verzi dané hry prakticky každý rok či dva. A vzhledem k tomu, že zápasy se obvykle hrají na té nejnovější, je jasné, že si vždy musíme pořídit tu poslední možnou verzi.

 

Dále je to také elektřina. Pokud chceme být skutečně úspěšní, musíme trénovat i stovky hodin. A elektřina není zrovna levná. Nehledě na to, že to bude zabírat náš čas, který bychom mohli věnovat něčemu jinému. Někteří dokonce kvůli tréninku ve videohře začnou zanedbávat rodinu.

 

vítězství je skvělý pocit, zvlášť když vyhrajete peníze

 

Navíc to, zda vyhrajete, je prakticky vždy také o štěstí. Nejedná se tedy o něco, na co bychom mohli spoléhat. Ačkoliv se tedy myšlenka živit se hraním videoher zdá lákavá, věřte, že pro většinu z nás je mnohem vhodnější najít si stabilní zaměstnání a hry mít pouze jak koníčka. Pokud se vám podaří vyhrát, skvěle. Pokud ne, nic hrozného se nestane. Máte totiž práci, kde si vyděláte podstatně snadněji.