Bylinkové věci jsou pro naše zdraví velmi prospěšné. Vždyť síla různých bylinek, rostlin a dalších přírodních věcí se zkoumá a využívá už od nepaměti. Proč? Protože příroda nám často může poskytnout daleko lepší a větší pomoc v našich zdravotních problémech než třeba farmaceutické výrobky. To samozřejmě neznamená, že byste na ně měli úplně zanevřít nebo přestat chodit k lékaři, ale určitě je dobré u lehčích onemocnění zkusit i léčbu pomocí bylinek.

Jednou z takových nemocí je nachlazení. Nachlazení je nepříjemná nemoc dýchacího ústrojí, kdy za příznaky považujeme kašel, rýmu, bolest hlavy, únavu, ospalost a může se objevit i mírná horečka. Nachlazení není nic zvláštního, protože jím denně onemocnění několik desítek lidí, a to především, pokud nastane podzim nebo zima.

kašel

Jak takové nachlazení léčit? Právě že v tomto případě vám výborně poslouží bylinky.

A které bylinky jsou na nachlazení nejlepší? Je jich spousta. Například třapatka nachová působí jako přírodní antibiotikum, a bude tedy úspěšně bojovat proti bakteriím, které se vám mohli usadit v dýchacích cestách. Pokud vás trápí urputný kašel, pomůže vám například lípa nebo divizna. Na kašel jsou skvělé bylinkové čaje. Pokud si nechcete vařit sami čaj z bylinek, které jsou na kašel vhodné, existuje přímo směs bylin poskládaná v čaj na kašel Darka shop.

nachlazení

Trápí vás rýma? I na tohle existují bylinky, které vám s tímto problémem pomohou. Skvělým pomocníkem je například světlík lékařský, z kterého si ideálně uvařte čaj, který budete popíjet.

Během nachlazení nezapomínejte ani na další věci, které vám pomohou k rychlému uzdravení. Potřebujete hodně odpočinku a dlouhý, kvalitní spánek. Do jídelníčku zařaďte zeleninu a ovoce, z kterých budete čerpat potřebné vitamíny. A pokuste se co nejvíce vyhýbat stresu, který by mohl váš zdravotní stav zhoršit.