Není pochyb o tom, že zemní a výkopové práce http://servisvirivychvan.cz/sluzby/vykopove-prace/, především na silnicích, jsou noční můrou všech řidičů. Nutí je ke skutečně velkému snižování rychlosti či nejrůznějším krkolomným objížďkám, aby se dostali ke svému cíli.

A i když neprobíhají zrovna uprostřed silnice, i tak nejsou zrovna pohodlné, neboť velmi zvyšují především nákladní dopravu. Koneckonců je nutné na místo dopravit potřebné stroje a zařízení a odvézt odpad a například vykopaný materiál.

vykop1

Možná jste si však všimli, že tyto práce probíhají především v jarních a podzimních měsících. Někdy se zdá, jako by v tu dobu bylo nutné vyřešit naprosto všechny opravy v celém městě a přilehlém okolí, bez ohledu na to, že lidem de facto znemožníme průjezd. Ale věřte nebo ne, není tomu ani zdaleka tak. Jako vše, i období, kdy jsou tyto činnosti vykonávány, má svůj důvod. Jaký to je?

Navzdory přesvědčení některých občanů to není nutnost vyčerpat dotace do konce období, ačkoliv v některých případech to skutečně může hrát roli. Hlavním viníkem je však v tomto případě počasí. Jen v jarních a podzimních měsících jsou totiž u nás příznivé podmínky pro stavbu.

vykop2

V zimě nelze provádět žádné výkopové ani zemní práce jednak z důvodu tvoření náledí a bezpečnosti pracovníků, ale také kvůli tomu, že například beton, pokud je nutné jej použít, či asfalt, by tvrdnul skutečně špatně.

Pokud jde o léto, pak zde je situace opačná. Jistě, můžeme si říci, že počasí je přeci hezké, tak proč nepracovat teď. Je to však právě kvůli tomu příliš hezkému počasí, či spíše kvůli vysokým teplotám. Problémem je snadná dehydratace a přehřátí pracovníků a hlavně tvrdnutí betonu, asfaltu či jiných materiálů. Ve vysokých teplotách, které zde v letních měsících panují, by totiž vysychal příliš rychle a popraskal by, což by mohlo v závislosti na stavbě být až bezpečnostní riziko.

Jak je vidět, ani plánování stavebních a výkopových prací není nic jednoduchého a je zde spousta faktorů, které se musí uvážit. Proto mějte pochopení a uvědomte si, že se jen snaží zlepšit nám prostředí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup