Ať je váš názor na tuto novinku jakýkoliv, tak rozhodně si musíme přiznat jednu věc a tím myslím, že to je doopravdy neskutečný pokrok v mainstreamový elektrotechnice. V minulosti jsme již zažili ikonickou Motorolu Razr V3, kterou pravděpodobně měla nebo alespoň chtěla většina z nás. Potom se, ale začaly postupně objevovat takové smartphony jako barevný Samsung Corby Speed a na Motorolu a jiné v této době významné značky se postupně pozapomnělo. Obrazovky se stávaly větší a větší a samotné chytré telefony tenčí a tenčí. Tradiční Samsung, který všichni známe
 
Dnes korejská firma patří mezi ty nejpopulárnější značky se systémem Android a soupeří i se samotným Applem v Křemíkovém údolí. Každá z těchto obrovských korporací chce získat co největší klientelu, a z tohoto důvodu snaží se vymyslet věci, které ještě nikoho jiného nenapadly.
 
Největší výhodou tohoto Samsungu Galaxy Fold má být obrovský displej 7,3 " palců, rozlišení 1536 x 2152, a to v proporcí 4:3 – samozřejmě když ho rozložíte. Otázka zní, jestli to je výhoda? Většina lidí si stěžuje, že taková zobrazovací jednotka jim vyhovuje v tabletech, laptopech a noteboocích, ale ne v případě smartphonu. Můžete obrazovku sice rozdělit do 3 částí a otevřít najednou 4 aplikace v okénkách pop-up, ale v případě, že byste chtěli na takovém zařízení pracovat, tak toho prostoru je rozhodně málo a ve chvíli, když zapnete klávesnici, tak už vlastně nevidíte nic jiného. Spoustu místa také zabírá fotoaparát ve přední části Galaxy Fold, co opět omezovalo možnost vytvoření většího praktičtějšího displeje. Fotí docela pěkně, ale opět je to velmi „z ruky” a spíše se hodí na sledování seriálů a hraní v hry. Vývoj mobilních telefonů
 
Co se týče samotné konstrukce, tak většina recenzentů říká, že drží se docela pevně v dlani, že vypadá to solidně a člověk nemá pocit, že sebemenším špatným a nemotorným pohybem ho zničí, což je velmi důležité pro obyčejného člověka, který by se rozhodl pro tento model Samsungu. Když je Fold složen, tak je trochu tlustý a připomíná staré Nokie, které byly kdysi velmi populární. 
 
V případě, že vás to zaujalo a chtěli byste si takový telefon pořídit, tak musíte na svém účtu nachystat 58 tisíc korun a budete si moci dokonce vybrat ze dvou barevných variací: stříbrné a černé. 
 
Vypadá, že jsme jako lidé někam pokročili a rozhodně to vypadá zajímavě, ale asi není to ještě dostatečně praktické. Možná v budoucnu se dočkáme lepší verze pro obyčejného člověka.