Váhové limity pro zavazadla platí nejen při letecké dopravě, ale třeba i v případě, že cestujete do zahraničí autobusem. Jak se do nich vejít a sbalit se? 

Sbalte se na cesty úsporně a nedělejte si hlavu s váhovými limity – Jak na to? 

Váhový limit nebo omezené rozměry zavazadla, to není nic nového. Pokud cestujete letecky nebo jedete na svou dovolenou autobusem, musíte se zkrátka vejít do povoleného limitu. Ten může být odlišný, určují si ho většinou samy přepravní společnosti. Obecně platí, že zavazadlo by nemělo mít více, jak dvacet kilogramů, pokud si chcete vzít sebou do letadla své zavazadlo, musí pak být jen příruční a nesmí mít více, než pět nebo deset kilogramů a omezené jsou i rozměry zavazadla, což je celkem omezující. Ale i tak se můžete na dovolenou sbalit, aniž byste tohle museli řešit. Jaké triky využít? 

balení věcí

Čím méně věcí, tím lépe 

Je třeba počítat i s tím, že z dovolené si sebou zcela jistě něco přivezete. Někdo si v cizině pořizuje jen suvenýry pro sebe a rodinu, ale jsou lidé, kteří si vozí i například dobré jídlo či pití. Tohle všechno ale budete muset zase dát do svého zavazadla, se kterým jste na dovolenou přijeli. Takže již doma si nechte nějakou tu rezervu, abyste při zpáteční cestě nemuseli řešit zbytečné komplikace. Platí tedy, že čím méně věcí si povezete sebou tam, tím lépe. No ale to nutně neznamená, že byste se museli příliš uskromňovat. 

Zejména ženy s tím mohou mít problémy, chtějí se líbit, používají více kosmetiky a zkrátka musí mít sebou více věcí, než třeba jejich partneři. Omezovat se není nutné, pokud zvolíte úspornější balení, menší balení kosmetických produktů a podobně. Lahvičky se šampónem nebo sprchovým gelem navíc často čekají na hosty i v hotelech, stejně jako třeba ručníky. A že tyhle věci dokáží ušetřit hodně místa je téměř jasné. Navíc dnes se dá všechno pořídit i ve zmenšené podobě, stejně tak, jako můžete sebou vézt léky bez krabičky a příbalový leták si v případě potřeby můžete vyhledat na internetu. 

cestovní taška

Chytře věci ukládejte 

Věci je také potřeba chytře ukládat, co můžete a co zabírá nejvíce místa, si raději oblékněte už na cestu. To platí třeba v případě, že máte rozměrnější obutí, svetr nebo bundu a podobně. Do dalších bot v zavazadle můžete pak různé věci ukrýt a zajistíte si více místa. A co se nejvíce osvědčilo? Pokud věci nechcete zmačkat a chcete je co nejlépe převézt, smotejte si je do ruliček a skládejte je chytře vedle sebe. 

Je třeba si s tím někdy trošku pohrát, ale jistě to zvládnete. Na dovolenou hlavně berte jen to, co budete skutečně potřebovat. Případně si některé věci můžete pořídit až na místě a tam je využijte na maximum.