Pro dnešní rodiče existuje již celá řada nejrůznějších pomůcek pro zjednodušení a zlepšení péče o naše nejmenší poklady. Ne všechno ale vyhovuje každému, a odzkoušet co všemu dítěti bude nejlépe vyhovovat, si prostě musíte postupně sami. Až na některých pár výjimek, které jsou už dostatečně odzkoušené, a ve většině případů fungují na každé malé dítě.  A přesně jednou takovou je i vibrační lehátko. Budete velmi překvapeni jak rychle a dokonale dokáže vaše dítko uklidnit a uspat. Bude se vám ale hodit, i když vaše mrně trošku povyroste.

plačící dítě

Poroste spolu s vaším dítětem

Vibrační lehátka, jsou určeny pro nejmenší děti už od narození. Ovšem jsou navrženy tak, že porostou spolu s dítětem až do jeho tří let. Samozdřejmě záleží ta typu lehátka, které si pořídíte, vždy se dívejte na údaje na obalu do kolika kilo, je lehátko určeno. Většinou to odpovídá váze tříletého dítěte, ale je to pouze orientační. Jinak se lehátka samozdřejmě liší cenou, barvou ale provedení bývá stejné. Lehátko je polohovatelné, dítě v něm může tedy sedět nebo ležet a můžete nastavit, zda bude lehátko pevně na místě nebo ho proměníte v houpačku. U žádného lehátka samozdřejmě nechybí nastavitelné popruhy, takže vám dítě nemůže z lehátka vypadnout.
kolotoč nad postýlkou
Uvidíte, že když poprvé položíte dítě do lehátka a zapnete mu vibrace, ihned se zklidní a bude lépe spát. Vibrace lehátka pohánějí baterie a samozdřejmě si můžete zvolit, zda chcete vibrace nebo zrovna ne. U některých lehátek se dá i regulovat síla vibrací. Doplňkem u lehátek bývá hrací panel, který k lehátku připnete a dítě ho tak bude mít nad sebou na dosah ruky. Může si tam pustit některé základní dětské melodie, které děti také uklidňují a také součástí bývají i hrkávky a jiné hračky. Dítě se tak v lehátku nebude nudit, zabaví se a vy o něj nemusíte mít strach. Jakmile dítko povyroste, dá se lehátko proměnit na sedačku nebo židličku, což je velmi praktické.

Vibrační lehátko se stane nepostradatelným pomocníkem při péči o dítě. Váš potomek v něm může pohodlně a bezpečně odpočívat, hrát si, můžete ho v něm nakrmit a může se také pohoupat. A když bude plakat, vibrace ho rychle zklidní. Spokojení budete vy i vaše dítě.