Cholesterol je organická látka, která je součástí našeho těla. Naruší – li se koloběh cholesterolu, buňky nejsou zásobovány potřebnými vitamíny a trpí stresem. Je pro naše tělo velmi důležitý, ale zase co je moc, to je moc. Z té větší části si jej naše tělo vyrábí samo, ale je důležité jej přijímat i ve formě potravin.
hamburger a hranolky
Mnoho lidí si právě cholesterol spojuje s různými nemocemi, které nás mohou postihnout.
Je důležité, aby naše tělo bylo naladěno na tu správnou vlnu cholesterolu, jelikož při nadbytku začínají vznikat potíže. Bohužel ucpává cévy a kvůli obrovskému nadbytku může dojít až ke kornatění tepen. Je velmi důležité jej začít léčit už ze začátku. Postihuje věnčité tepny, které zásobují srdce a může dojít až k infarktu. Opravdu to není nic příjemného.

Postihuje nejčastěji osoby, které trpí vysokým krevním tlakem, nadváhou (až obezitou), kuřáky nebo cukrovkáře. Zajímavostí je, že se dá i dědit.
Důvodem, proč vysoký cholesterol vzniká, je špatný a nezdravý styl života. Jedná se například o nadbytečné konzumování tučného masa, kávy, másla, málo pohybu a mnoho dalších.
smažená vejce
Snížit jej můžete pomocí změny životního stylu. Je dobré konzumovat vlákninu ve větším množství. Vlákninu obsahuje hlavně ovoce a zelenina. Dále jsou pro snížení cholesterolu dobré luštěniny, sója, česnek, cibule či vejce. Jako cholesterová bomba je označována například šlehačka, tučné sýry či sladkosti. Snížit cholesterol si můžete i pomocí cvičení (konkrétně aerobního). Pomoct vám může i dostačující odpočinek, relax a vyhýbání
se zbytečnému a nadbytečnému stresu.

Pokud vám ale pomoc nepřinese ani úprava životního stylu, je dobré nasadit léky, které jeho hladinu sníží. Určitě vám s výběrem těch pravých léků pro vaši maličkost poradí váš ošetřující lékař. Určitě se není čeho bát.
Pokud byste se rádi dozvěděli více zajímavých informací, neváhejte navštívit