Těhotenství (obzvláště to první) je pro každou ženu novou a nepoznanou kapitolou, která značně změní její život. Tento stav je natolik znamenitý a kouzelný, že si mnoho žen nechává poradit a vyhledává pomoc žen, které vědí o příchodu miminka na svět více než ony samy. A za žádných okolností, tohoto rozhodnutí nelitují.
porodní asistentka

Průvodce těhotenství – osobní DULA

Služby ženy – duly jsou dnes běžnou součástí mnohých párů, které čekají vytoužené miminko. V tomto případě není pravda, že je třetí osoba ve vztahu navíc, ale naopak –skutečně nápomocná. V mnohém totiž pomáhá především z psychické stránky nejen budoucí mamince, ale oběma partnerům při tom, aby zvládli novou životní etapu co nejbravůrněji.
Dula není zdravotní asistentka, ale spíše vyškolená žena, která pomáhá budoucí rodičce se vším, co těhotenství přináší a pomáhá jí naplnit její představu o spokojeném, bezproblémovém a co nejlehčím průběhu jejího porodu.

Dula na porodním sále

Dula tedy nabízí ženě, která se chystá porodit její miminko často služby k nezaplacení, které jí ani partner, ani zdravotní personál porodnice nemůžou zabezpečit. Je samozřejmě i součástí jejího porodu, kdy se snaží vytvořit co nejpříjemnější atmosféru a docílit toho, aby se všechna síla a myšlenky soustředili na samotný průběh jejího porodu. Psychicky jí pomáhá být oporou a  fyzicky usiluje o to, aby měla žena co největší pohodlí a řídila si porod dle potřeb svého těla.
Dula pomáhá při porodu:
·        zvýšit sebevědomí rodičky
·        potlačit strach z porodu
·        lépe zvládnout všechny zákroky, které ji na porodním sále potkají
·      respektovat právo rodičky vybrat si to, jak ona chce, aby porod probíhal
novorozenec na sále

Peníze, které nevyhodíte oknem

Dula si za své služby účtuje nemalou finanční částku. Je však nutné podotknout, že díky ní, budete mít průběh vašeho těhotenství bezproblémový a porod pod palcem. Dá se říct, že i když si musíte připravit nějaké peníze bokem, rozhodnutí, že jich utratíte právě takto nebudete nikdy litovat, protože práce, kterou dula odvede je někdy skutečně neocenitelná.