Manželství už vám pěknou řádku let neklape a vy jste rezignovali. Myslíte si, že je to správné řešení? Třeba jste si nevyříkali to, co vám vadí, a přitom by se to dalo napravit, ne-li zlepšit. Pokud vaše společná cesta není narušená alkoholovými opary a drogovou závislostí či nevěrou jeden druhému navzájem, je vždy možnost vše napravit a dát se opět na společnou, a dokonce i šťastnou cestu životem. Možná byste se divili, díky kolika nevyřčeným okolnostem a nekomunikativnosti je způsobena spousta nedorozumění. Jakmile se nebudete vzájemně je snažit vysvětlit a překonat, pak se život zablokuje a vy se sice nerozvedete, ale začnete žít každý po svém. A mnohdy se tomu dalo předejít. V mnoha partnerských vztazích hraje velkou roli a závažnou roli – KOMUNIKACE.

Dotkl se vás partner svou necitlivou poznámkou před společností vašich přátel a kamarádů? Manželka utratila peníze určené na nákup zimních pneumatik za kožich? Přišel jste domů unavený a ke všemu jste dostal padáka a doma vás čekala rozezlená manželka, kamže jste zašantročil nůž na zeleninu? A co jste udělali vy. Zařekli jste se, když jsi taková, tak já tu nemusím být!

manželé hádka

Chyba. I když se vám do toho nechce, mluvte, mluvte, mluvte. Vymluvte se ze svého problému. A poslouchejte i toho druhého, který se také potřebuje vymluvit. Za ta společná léta máte spoustu nevyřešených trablů a jestliže jste až do této chvíle nebyli zvyklí o nich spolu hovořit, asi vám to jen tak nepůjde. Vyhledejte proto pomoc odborníků a už vůbec nezatracujte manželskou poradnu Praha, kde vás empaticky vyslechnou pěkně jednoho po druhém a pak, když buďte souhlasit, přijdete na psychoterapeutický rozhovor oba.

spokojení manželé

A najednou zjistíte, že pod vedením zkušeného psychoterapeuta dostávají vaše dlouhodobé problémy naprosto jinou dimenzi. Už nejsou tak neřešitelné. Dokonce se na sebe dokážete i usmát. Kdy jste se naposledy usmáli na svého partnera či na svou partnerku?